Copywriting: Czy zadajesz Twoim klientom pytania?

Copywriting: Czy zadajesz Twoim klientom pytania?

Ostatnio przeglądałam sieć, tak w ramach zabijania wolnego czasu. Przeskakiwałam wzrokiem po nagłówkach, szybko omiatałam je wzrokiem i zmieniałam stronę. Pociąg, którym jechałam, stukotał sennie, do stacji docelowej było jeszcze prawie dwie godziny jazdy. I wtedy mnie olśniło…

Copywriting – teksty nie muszą być dobre

Prawda jest taka, że by pisać wciągające, wzbudzające zainteresowanie teksty na strony www, do katalogów czy też opisów produktów – wcale nie trzeba mieć zadatków na noblistów. Lepiej jest skupić się na prostych technikach, które sprawiają, że klient wciągnie się w tekst i nie będzie umiał zrezygnować z czytania.

Nawet jeśli doczyta do ostatniej linijki i stwierdzi: „E, to jakieś bzdury, nie zgadzam się”, to jednak osiągnąłeś efekt – sprawiłeś, że poświęcił swój cenny czas, zapoznał się z tekstem. A może nawet zapamięta go na dłużej…

A jakie jest Twoje pytanie?

To właśnie dotarło do mnie, gdy omiatałam wzrokiem przypadkowe nagłówki – kochamy pytania, które nas frapują. Czy zadajesz swojemu klientowi pytania w tekście? Czy skupiasz jego uwagę na tym, by zaczął myśleć o Twojej ofercie?

Pytanie w nagłówku – sukces copywritera

Najlepszym miejscem na umieszczenie pytania w nagłówku. Klient musi być zaskoczony już na wstępie. Jak to zrobić? Oto kilka przykładów:
„Czy tak wygląda Twój laptop?”
„Dlaczego Twoi klienci odchodzą?”
„Wiesz, jak wyglądają Twoje żyły?”

Wobec takich tytułów mało kto przechodzi obojętnie. Sprawdziliśmy to nieraz w naszej pracy – dobre pytanie generuje duże zainteresowanie tekstem. Od Ciebie zależy, czy wykorzystasz jego moc do własnych potrzeb. Copywriting to świetne narzędzie, sam decydujesz, jak z niego skorzystasz.

2 komentarze

  1. Avatar Werka pisze:

    ciekawa porada

  2. Avatar Anita pisze:

    świetny tekst, też mi dał do myślenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *