m.me/AgencjaEfea
+48 601 299 033
info@efea.pl

Social media a firma

Social media a firma

Promocja w Internecie to jedno z podstawowych działań marketingowych, na które powinien zdecydować się każdy przedsiębiorca. Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić promocję w sieci bez uwzględnienia mediów społecznościowych (tzw. social media).
Social media, czyli media społecznościowe to nie tylko Facebook, Nk, czy G+ (serwisy społecznościowe), to również blogi oraz mikroblogi (np. Twitter), społeczności kontentowe (np. Youtube) oraz wirtualne światy gier czy społeczności. Wszystkie media dają ogromne możliwości przedstawicielom biznesu.
Social media dla firmy
Media społecznościowe dają praktycznie nieograniczone możliwości dotarcia do określonej grupy docelowej – jej charakterystyka zależy oczywiście od branży przedsiębiorstwa. Dzięki social media każda firma może budować pozytywne relacje ze swoimi stałym jak i nowymi Klientami. Szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość przekazu, gdy jest on ciekawy, użytkownicy w naturalny sposób dzielą się ze swoimi znajomymi opiniami na temat oferowanych usług czy produktów. W ten sposób coraz więcej osób dowiaduje się o działalności firmy oraz jej ofercie.
Dlaczego warto zdecydować się na marketing społecznościowy?
Przede wszystkim social media pozwala na nawiązanie bliskiej więzi z odbiorcami usług lub produktów. Ponadto zadowolony Klient będzie brał czynny udział w komentowaniu konkursów czy aplikacji promocyjnych, co może spowodować, że ofertą firmy zainteresują się jego znajomi, a to już daje szerokie możliwości pozyskania nowych Klientów. Dla uzyskania lepszych efektów warto zdecydować się na wykorzystanie kilku mediów społecznościowych.
Ciekawie prowadzony profil w mediach społecznościowych praktycznie zawsze przynosi wymierne korzyści – dzięki takiej działalności można poprawić lub utrzymać pozytywny wizerunek firmy oraz pozyskać nowych Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *